Nikdy se nevzdavat

Tradice a historie svíček

27. listopadu 2011 v 10:45 | amaeli |  Magie svíček

Historie zapalování svící je stará jako lidstvo


a její původ se odvíjí od rituálu uctívání ohně. V minulosti lidé používali k očištění domova oheň, který likvidoval nečisté síly a negativní energii. Ve všech domácnostech byly vidět petrolejové lampy, kamna, krby. V dnešní době používáme na ochranu a zbavení se negativních energií solné lampy, svíčky všech velikostí, druhů i barev (každému dni vládne jiná planeta a k ní přiřazená barva), aromalampy, vonné tyčinky, a navracíme se ke krbům, otevřeným ohňům. Magie svící je - stejně jako magie živlů - založena na spojení člověka s přírodou. Světlo a svíčky jsou symboly klidu, míru, ticha, čistoty, uctívání, ochrany, vyjadřují vztah k Bohu nebo nám ukazují cestu. Většina si prožila svůj první svíčkový rituál už dětství, v podobě svíček na dortu k narozeninám . V podobě sfouknutí svíček a přání, které se mělo stát.

Tento zvyk je založen na :
  • 1) na koncentraci
  • 2) a na použití síly svého přání.
Pokud chce totiž někdo něčeho dosáhnout, musí se nejdřív soustředit , pak říct svoje přání a nakonec sfouknout svíčky nejlíp se zavřenýma očima ( takový postup podpoří uskutečňování přání). Svíčkové magii se může věnovat prakticky kdokoliv.

Cílem je koncentrace vůle


přání a duchovní síly k dosažení žádoucí změny. Víra ve vyšší moc je však nevyhnutelná. Bez ní nejde očekávat pozitivní výsledky.

Rituály pomocí ohně a svíček se využívají především:

  • 1) ke splnění přání, touhy, prosby směrované k vyšší síle.
  • 2)k očištění obydlí, kanceláří, místností, v nichž je nahromaděna negativní energie.
  • 3) k ochraně prostoru před magickými útoky (uhranutím osob nebo prostor všeho druhu).
  • 4) k posílení zdraví, síly, vitality, energie.
  • 5) k vyvolání pozitivních změn ve vybrané oblasti života.

Oltářní svíce


Používají se dvě bílé svíčky, které se postaví do obou zadních rohů oltáře. Říká se jim oltářní svíčky - mají praktickou a symbolickou funkci. Praktické využití je v osvětlování pracovního prostoru a proto se rozsvěcují jako první a zhasínají jako poslední. A symbolické využití je zapálení svíček a zhasínání oltářních svíček znamená začátek a konec rituálu. Bíla barva symbolizuje čistotu a prostotu.

Obětní svíce


Obětní svíčky jsou nejdůležitější rituální svíčky a jejich místo je uprostřed oltáře. Barva obětních svíček je vždy symbolicky shodná s cílem, jehož se rituálem snažíme dosáhnout.

Astrologické svíce


Reprezentují osobu nebo osoby pro, které se rituál vykovává, příp. u nichž chceme rituálem dosáhnout změny. Barva se řídí datem narození anebo astrologického znamení osob. Když neznáme datum narození osoby, můžeme použít bílou svíci ze včelího vosku. Další možností je vyrýt jméno osoby do bílé svíčky. Bílá je neutrální barva a výborně se hodí k symbolizaci osoby nebo neznámého faktoru.

Denní svíce


Denní svíce můžeme, ale nemusíme používat při každém rituálu. Jejich barva závisí na dni v týdnu, kdy se rituál vykonává. Denní svíčky stavíme nalevo nebo napravo od středu oltáře, podle druhu rituálu. Jejich funkce je zvýšení síly při rituálu. Měly by se používat jako podpůrný prostředek k dosažení cíle.

Pomazávání a posvěcování svíček


Svíčky musíte vlastnoručně pomazat. K tomu slouží různé magické oleje - úspěch, láska, štěstí, radost, harmonie,...... Při pomazávání svíčky se rozlišuje severní pól (konec svíčky s knotem) a jižní pól( pata svíčky) a střed svíčky. Svíčka se pomazává nejdříve od středu svíčky k Severnímu pólu a pak se potře od středu k jižnímu pólu. Svíčka se pomažeme lichým počtem pomazání. Pomazání posiluje koncentraci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama