Nikdy se nevzdavat

Prostor, čas a konec

27. listopadu 2011 v 10:50 | http://www.esoterika.face4u.eu |  Magie svíček

Prostor


Prostor, kde chceme vykonávat svíčkové rituály by měl být tichý. Hodí se i kout místnosti nebo na přechodnou dobu upravený prostor. Rituály se konají několik dnů po sobě. Je hezké, mohou-li se nechat svíčky rozestavěné na stole (oltáři), ale můžeme je klidně každý den odložit a zase je postavit. Všechno si musíte naplánovat : jaké barvy budou svíčky , které budete používat, jejich velikost, kdy je nejvhodnější doba, jaké budete používat symbolické předměty, květiny, vůně, ....

Rozsvěcování a zhasínání svíček


První svíčku zapalujte zápalkou, kterou odhodíte. Ostatní svíčky zapalujte první svíčkou. Zhasínají se vždy v opačném pořadí, než jste je rozsvěcovali - poslední svíčka se zhasíná jako první. Zhasínat je můžeme buď speciálním nástrojem nebo sfouknutím.

Podpůrné rituály - svíce


Patří k těm, které je třeba vykonávat s přibývajícím Měsícem , protože chceme něco posílit, podpořit, zlepšit, rozvíjet, nechat narůst.např. k posílení lásky, schopnosti lepšího vyjadřování, zlepšení financí, zlepšení životního štěstí, k posílení úspěchu ve škole, práci,... Při tomto rituálu se zapalují svíčky na oltáři ve směru hodinových ručiček, to znamená vždy od svíčky po naší levé ruce, potom od pravé - obětní svíčku vždy před svíčkou člověka, který žádá o pomoc nebo radu. Pak obětní svíčku vpravo, potom dole a vlevo.

Zaháněcí rituály - svíčky


Rituály na zahánění by se měly začínat s ubývajícím Měsícem, protože chceme něco zmenšit, ubrat, odstranit, zmizet. Např. konec problémů v práci nebo škole, nadváha,... U tohoto rituálu se zapalují svíčky proti směru hodinových ručiček, tedy nejdříve svíčku vpravo, pak vlevo, dál svíčku nahoře, vlevo, dole a vpravo.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama